Uudised
Osaleme Eesti ühisstendis Rahvusvahelisel Astronautika Kongressil (IAC 2024), mis toimub 14. – 18. oktoober 2024 Milaanos, Itaalias. Tutvustame Euroopa Kosmoseagentuuriga koostöös välja töötatud satelliiidiinfol põhinevaid kaugseireteenuseid sealhulgas Varajase hoiatuse süsteemi Sille.Space.
Dateliga koos on Eesti ühisstendis Spaceit, CybExer, Hedgehog, Crystalspace, Tartu Ülikool, TalTech, Tudengisatelliit (ülikooli alt), Cybernetica, Defensphere ja Eesti Kosmosebüroo.
Mis see on? Keda küberturvalisuse direktiiv NIS2 puudutab? Mida NIS2 ettevõtetele kaasa toob? Kuidas valmistuda NIS2 nõuete täitmiseks?
NIS2 direktiivi eesmärk on saavutada küberturvalisuse ühtlaselt kõrge tase kõigis EL-i liikmesriikides ning kõigis nendega ärisuhteid omavates üksustes. NIS2 laiendab esialgse võrgu- ja infoturbe direktiivi reguleerimisala, laiendades selle jurisdiktsiooni alla kuuluvate sektorite ja üksuste hulka, sealhulgas nende hulka, mida peetakse ELi siseturul „elutähtsateks” ja „olulisteks”.
Aafrika riigid on viimastel aastatel näidanud üles aktiivset huvi oma majanduse digiteerimise ning e-teenuste arendamise vastu ning seda toetab ka ühiskonna valmisolek võtta kasutusele uusi tehnoloogiaid. Dateli eesmärk üritusel osalemiseks on olemasolevate kontaktide tugevdamine ning kontaktvõrgustiku laiendamine.
4. juunil toimus Maa-ameti poolt korraldatud kaugseirealane üritus, kus kaardistati kaugseire võimalusi ning töötati välja lahendusi inimkeskkonna, vee-, maa- ja kriisi teemadel.
Inimkeskkonnana ehk inimese poolt loodud tehiskeskkonna töötoast võttis teiste seas osa ka Dateli kosmosevaldkonna juht Oliver Stimmer. „Satelliidiandmed on meie igapäevatöös olulisel kohal. Näiteks on kohalikele omavalitsustele, kindlustus- ja ehitusinseneeria ettevõtetele väga oluline suurehitiste – hooned, sillad, viaduktid, tammid – vajumise analüüs.
Lehekülg 1 / 43
Meie oskame pakkuda palju erinevaid lahendusi
Meie valikus leidub palju huvitavaid tooteid.